Semmi kétség:rengeteg energiával, szellemi erővel rendelkezünk. Az jelenti a kihívást, hogy megtanuljuk ezt az energiát megfelelően összpontosítani, hogy a tanulásban és a munkában is hatékonyak lehessünk, s jusson idő a kikapcsolódásra is minden nap.
A leggyakoribb rossz szokás
Egyáltalán nem visz előrébb az, ha reggel az első dolgunk e-mailjeinkre válaszolni, csekkolni a Facebookot, a Twittert. Ez a lehető legkevésbé hatékony része a mindennapi teendőinknek, hiszen úgy érezzük, hogy rengeteg mindent csináltunk (lássuk be, napi 10-20 levélre biztosan kell válaszolnunk manapság), holott tulajdonképpen benne ragadunk egy ördögi körben, és a folyamatos levelezéssel elvesszük az időt a produktív tevékenységektől. Megoldást jelenthet, ha a nap elején nem olvassuk el a beérkezett üzeneteinket, hanem inkább olyan feladatokat végzünk el, amelyek előbbre visznek a határidők betartásában. Minél hamarabb túl vagyunk fontosabb feladatainkon, annál motiváltabbak leszünk a nap többi részében, és annál jobban fogjuk érezni, hogy uraljuk a helyzetet.
Legyél kreatív!
Felejtsd el azt a tévhitet, hogy nyomás alatt még hatékonyabban teljesítünk. Bizonyított, hogy kreativitásunk számottevően csökken stressz-érzet közben. Nem beszélve arról a tényről, hogy ha folyamatos időhúzás helyett időben, beosztás szerint végezzük el a feladatunkat, gyakoroljuk a nyelvet, és jól érezzük magunkat a nap hátralevő részében, másnap jelentősen megnő kreativitásunk, és aktívabbak leszünk.